fbpx

Dovoz auta z Čiech

Našou špecializáciou je taktiež dovoz áut z Čiech. Práve preto lebo na trhu u našich susedov je približne trikrát viac vozidiel ako u nás. V Českej republike je bohatý výber rôznych značiek i typov vozidiel za zaujímavé ceny.

Vzhľadom na pravidelný servis, nižšie ceny  a o poznanie vyššiu kvalitu vozoviek sú autá z Česka o mnoho zachovalejšie ako vozidlá na Slovensku.  Dlhodobo spolupracujeme  s autorizovanými predajcami ojazdených áut a Vy tým získavate garanciu na pôvod vozidla, počet najazdených kilometrov a servisnú históriu. Medzi výhody dovozu z Čiech  patria aj nižšie náklady na dopravu vozidla vzhľadom na vzdialenosť.

 


Ako to vyzerá v praxi ?


Po starostlivom a detailnom právnom a technickom preverení pri kúpe auta  v Česku absolvujeme proces vyhotovenia kúpnopredajných zmlúv s konkrétnym predajcom vozidla, proces odhlasovania, a vybavenie kompletných potrebných papierov a síce kartičku o emisiách a administratívne preverenie identifikačného výrobného čísla – VIN. Vyzerá to ako veľmi
komplikovaný a časovo náročný proces ale tým, že máme  dlhoročné skúsenosti  s dovozom áut z Čiech, vieme ako postupovať a aké úrady v Čechách navštíviť aby sme tento proces čo najviac urýchlili a čo je dôležité všetko vybavili tak aby dané vozidlo bolo možné prihlásiť na Slovensko.


Poplatky dovozu áut z Čiech


Čo sa týka prihlásenia auta z Česka je potrebné uhradiť nasledovné poplatky:

  1. Kontrola originality vozidla
  2. Žiadosť o typové schválenie jednotlivo dovezeného vozidla zo zahraničia, obvodný úrad
  3. Potvrdenie o prevzatí zodpovednosti za nakladanie s odpadom pochádzajúcim z vozidla
  4. Registračná daň podľa výkonu vozidla

Všetky poplatky si môžete prezrieť na stránke Ministerstva vnútra.

Prihlásenie auta z Čiech je takmer rovnaké ako pri prihlásení z ostatných krajín Európskej únie. Čo je však obrovskou výhodou, pri prihlasovaní na Slovensku nie je potrebný  úradne preložený technický preukaz čo sumu za prihlásenie vozidla ešte znižuje.

 

Kontaktujte nás

„Dopyt po autách sa zvyšuje a tie najlepšie ponuky zmiznú veľmi rýchlo. Kontaktujte nás ešte dnes a my Vám radi vypracujeme ponuku.“

Dovezené automobily
  • Firmu VEZIEMSA.SK som si vybral na základe odporúčania známeho. Na začiatku som dostal informácie že sú spoľahliví a féroví a že vozia kvalitne preverené vozidlá z Európy. Toto možem potvrdiť už aj z vlastnej skúsenosti. O všetkých krokoch som bol informovaný a na čom sme sa dohodli to platilo. Teraz sa už aj ja vozím na novej Octavii. VEZIEMSA.SK odporúčam všetkým, ktorí chcú mať záruku kvality a spoľahlivosti a chcú ušetriť množstvo času stráveného behaním po úradoch. Ďakujem a prajem veľa nadšených klientov ako som ja sám.Tomáš D.
Preverte si VIN vozidla u nášho Českého partnera teraz a získajte zľavu!
Back to top