fbpx
Prečo dovoz auta z Nemecka?

 

Prečo kúpiť ojazdené auto v Nemecku a nie v SR? Existuje niekoľko dôvodov, prečo tak urobiť. Kľúčovou príčinou je skutočný stav tachometra a overiteľná história vozidla. V minulosti na Slovensku rozkvital obchod s predajom stočených vozidiel. V prítomnosti sa s podobnými praktikami stretnete zriedkavejšie. Avšak aj napriek tomu podľa niektorých prieskumov má u nás pozmenený tachometer skoro polovica automobilov. Dôvodov, prečo doviezť auto z Nemecka, je samozrejme viac.​

 

Výhody dovozu vozidiel z Nemecka

 

Stáčanie kilometrov

Stočenie kilometrov a následný predaj takéhoto vozidla je v Nemecku trestným činom. Avšak aj tam sa nájdu výmyselníci, ktorí to robia. Väčšina vozidiel z Ne má však pravdivý stav kilometrov a jasnú servisnú históriu.

 

Pravidelný servis

Vozidlá sú pravidelne servisované v autorizovaných servisoch. Opravy sa vykonávajú s použitím výhradne originálnych náhradných dielov a náplní. Vozidlá majú väčšinou servisnú knižku a obidva kľúče. Niektorí majitelia vozidiel sú tak precízni, že si odkladajú všetky [...]

Dovoz auta zo zahraničia s VEZIEMSA.SK

Naše dlhoročné skúsenosti Vám zaručia garanciu kvality

V zahraničí môžete kúpiť auto v lepšom stave, s lepšou výbavou a za lepšiu cenu ako u nás v SR. Navyše nákupom v zahraničí získate niekoľkonásobne širšiu ponuku. Možno dovoz už nie je tak výhodný ako býval predtým, ale stále ešte ide o znateľný rozdiel.

Autá možno určite dovážať z rôznych krajín, ale pre nás sú najvýhodnejšie práve krajiny sponemuté nižšie v článku. A pretože s dovozom máme bohaté skúsenosti, podelíme sa s vami o ne.

 

Dovoz áut z EÚ

V rámci krajín Európskej únie sú najpopulárnejšie Nemecko a Česko. Jeden z hlavných dôvodov je, že v krajinách je ďaleko vyšší výber vozidiel ako u nás na Slovensku.

Veľkou výhodou dovozu z EÚ je, že pri dovoze nie je potrebné platiť CLO, čo znižuje celkové náklady na dovoz.

 

Nemecko

Asi najpopulárnejšia krajina na dovoz [...]

Zima prichádza, a v rámci tohto obdobia nie je nič dôležitejšie, ako bezpečnosť na zasneženej alebo zľadovatenej ceste. Hoci je zima pre väčšinu z nás veľmi obľúbeným obdobím roka, najmä vďaka krásnym vianočným sviatkom, nikdy by sme nemali zabudnúť na povinnosti, ktoré máme voči našim autám, ak vonku zamrznú cesty alebo zapadajú snehom a jazda sa stáva nebezpečnou. Nie je to len o bezpečnosti pre nás a naše rodiny, ale samozrejme o bezpečnosti všetkých účastníkov cestnej premávky.

Ak každý z nás urobí to najlepšie pre svoje auto a pre bezpečnosť na cestách ešte v predzimnom období, môžeme sa všetci vyhnúť tragickým nehodám. K tomu sa musíme postarať o jednu základnú vec, a tou je výmena letných pneumatík za zimné. Je to malý, ale dôležitý krok k tomu, aby sme na cestách boli v bezpečí aj počas chladných dní.

Zatiaľ nemáte zimné pneumatiky pre svoje auto? Najskôr sa radšej uistite, či nemá vaše auto obuté jedny [...]

    Back to top