fbpx

Dovoz auta z Nemecka

Prečo sa oplatí dovoz práve z Nemecka?


Je veľmi veľa dôvodov a argumentov,  prečo si
vybrať práve auto z Nemecka.  Prvým dôvodom  je, že v Nemecku je cez 50 miliónov vozidiel. Práve preto  je tam obrovský výber a  veríme, že dokážeme uspokojiť požiadavky a predstavy aj pre tých najnáročnejších z Vás. Od tohto množstva vozidiel sa odvíja aj kúpna cena auta. Dvoj – troj ročné autá sú pomerne nové a vďaka bohatému výberu áut v Nemecku dokážete výrazne ušetriť  až niekoľko tisíc EUR .

 

Cena dovozu

Cena dovozu je rôzna závisí od viacerých faktorov:

  1. miesto, kde sa auto nachádza
  2. poplatky spojené s prihlásením
  3. provízia za poskytnuté služby

Pre konkrétne vypracovanie ponuky nás prosím kontaktujte vyplnením kontaktného formulára alebo priamo na náš email.

 

Kontrola vozidiel v autorizovaných servisoch


Ďalší z dôvodov prečo si vybrať auto z Nemecka je ten, že majitelia áut v zahraničí absolvujú
pravidelné servisné prehliadky  v autorizovaných servisoch.

Čo to pre nás znamená? Pri každom aute, ktoré dovezieme je overiteľná história servisných prehliadok a zásahov do vozidla, čo dáva novému majiteľovi istotu a garanciu, že o auto bolo starané a starostlivo kontrolované.

Prečo je dôležitá servisná história? Podľa nej vieme určiť kedy boli na aute menené oleje, filtre, rozvody a mnoho ďalších častí auta.  Z našich dlhoročných skúseností môžeme len potvrdiť, že technický stav vozidiel je oveľa zachovalejší aj pri starších autách. Nie je to len z dôvodu, pravidelných servisných prehliadok ale dôležitú úlohu pri technickom stave vozidla zohráva  kvalita vozoviek v Nemecku.

 

Kvalita exteriéru a interiéru


Vo väčšine prípadov je exteriér áut, aj s vyšším počtom kilometrov, vo
veľmi dobrom stave. Je to dané pravidelným ošetrovaním a starostlivosťou o karosériu konkrétneho auta. To isté platí aj pre interiéry vozidiel

 

Ako to vyzerá v praxi ?

 

Vozidlo, ktoré si vyberiete právne preveríme Európskej databáze podľa jedinečného identifikačného čísla – VIN. Následne auto v Nemecku rezervujeme a dohodneme si termín kedy vyzdvihneme vozidlo.

Po príchode ku konkrétnemu predajcovi auta v Nemecku nasleduje druhý veľmi dôležitý krok a to technická prehliadka vozidla naším technikom, ktorá pozostáva z preverenia všetkých bodov na vozidle. K tomu pripájame kontrolu modernými elektronickými prístrojmi. Keď je vozidlo preverené a zistené informácie o vozidle spĺňajú všetky normy, nasleduje odhlásenie vozidla v Nemecku a následne dovoz na Slovensko.

„Vo štvrtok doobedu som si našiel auto v nemecku na internete a vďaka Veziemsa som mal autíčko v piatok poobede doma.“   

Stanislav S.
Klient VEZIEMSA.SK

 

Poplatky dovozu áut z Nemecka


Čo sa týka prihlásenia auta z Nemecka je potrebné uhradiť nasledovné poplatky:

  1. Kontrola originality vozidla
  2. Žiadosť o typové schválenie jednotlivo dovezeného vozidla zo zahraničia, obvodný úrad
  3. Potvrdenie o prevzatí zodpovednosti za nakladanie s odpadom pochádzajúcim z vozidla
  4. Úradné preklady malého a veľkého technického preukazu
  5. Registračná daň podľa výkonu vozidla

Všetky poplatky si môžete prezrieť na stránke Ministerstva vnútra.

Pri registračnej dani vozidla sa od 1.2.2017 berie do úvahy aj vek vozidla čo celkovú sumu za prihlásenie znižuje a preto sa dovoz vozidla oplatí. Veľmi radi Vám vyhotovíme cenovú kalkuláciu na vybrané vozidlo.

 

Kontaktujte nás

Dopyt po autách sa zvyšuje a tie najlepšie ponuky zmiznú veľmi rýchlo. Kontaktujte nás ešte dnes a my Vám radi vypracujeme ponuku.

Dovezené automobily
  • Túto firmu som našiel náhodne na internete a môžem ju s čistým svedomím vrelo odporúčiť. Po svoje prvé auto som si bol sám v Nemecku tak som mal už skúsenosti, že kým auto dáte na ŠPZ prídete o kopu nervov a času a táto firma to všetko urobí za Vás. Vo štvrtok doobedu som si našiel auto v Nemecku na internete a vďaka Veziemsa som mal autíčko v piatok poobede doma. Samozrejme mi volali všetky nedostatky čo na aute našli a až po mojom zvolení auto zobrali a do dvoch tyždnov bolo na ŠPZ a mojou jedinou robotou bolo urobiť splnomocnenie u notára.Stanislav S.
Preverte si VIN vozidla u nášho Českého partnera teraz a získajte zľavu!
Back to top